Local Action Group final
Zielony Piercie
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Data: 27.04.2016

E-pocztówki

Zobacz galerie z: E-Pocztowka

Partnerzy

opublikowano: 2011-11-03 14:07:30

gp_r_2.jpg

 

LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

bursztynowy_szlak_greenways.jpg

LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina


LGD „Zielony Pierścień” jest partnerem lokalnym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Programie „Dom Kultury+”
 


Osiągnięcia

opublikowano: 2011-05-25 10:47:38

agroliga_2010.jpg

„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”

ue2.jpg            3.jpg        logo_prow_m1.jpg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie



Festyn przy Wieży Ariańskiej - wędrówka śladami przeszłości
opublikowano: 2015-02-09 13:54:11

Podmiot odpowiedzialny za realizację Projektu: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, Wojciechów 9, 24-204 Wojciechów, e-mail: gok@agroturystyka.pl, tel./fax: (81) 517 72 10, (81) 517 76 22, www.gokwojciechow.pl

Wartość ogółem projektu: 45 092,46 zł

Całkowite koszty kwalifikowane Projektu: 45 092,46 zł

Kwota dofinansowania: 38 328,44 zł

Poziom dofinansowania: 85 %



Celem projektu był rozwój oferty turystycznej w oparciu o zasoby dziedzictwa kulturowego, historycznego oraz tradycje kowalskie, a w konsekwencji zwiększenie liczby turystów odwiedzających obszar działania LGD „Zielony Pierścień”.


Zakres rzeczowy projektu obejmował organizację wydarzenia kulturalnego o charakterze festynowym oraz stworzenie interaktywnej gry dydaktycznej „Wędrówka Śladami Przeszłości”. Festyn odbył się 24 czerwca 2012 roku na placu przy Wieży Ariańskiej w Wojciechowie – w miejscu gdzie na przełomie XIV i XV wieku wznosił się średniowieczny zamek otoczony fosą. Imprezę uświetniły występy zespołów artystycznych prezentujących repertuar ludowy charakterystyczny dla terenu południowo-wschodniej Polski oraz inscenizacja teatralna pod tytułem „W Wojciechowskim Grodzisku” przygotowana przez grupę aktorów z Agencji Artystycznej „Scena Juno”.


 

 

Bohaterami przedstawienia byli ówcześni właściciele Wojciechowa – Jan i Zofia Pileccy. Podczas widowiska zaprezentowano zwyczaje, stroje i rzemiosło średniowieczne. Były również pokazy walk rycerskich oraz zabawy kuglarskie z udziałem szczudlarza.

 

 

Dodatkową atrakcją podczas festynu było zwiedzanie Muzeum Kowalstwa, gdzie znajdują się eksponaty ilustrujące narzędzia i broń z okresu średniowiecza oraz Wojciechowskiego Muzeum Regionalnego, które posiada w swoich zbiorach przedmioty pochodzące z wykopalisk archeologicznych. W zorganizowanym w ramach projektu festynie wzięło udział ok. 800 osób m.in. dzieci i młodzież szkolna oraz osoby dorosłe.

 

 


Interaktywna gra edukacyjna wykonana w ramach projektu stanowi nowoczesną, multimedialną formę przekazu treści historycznych i kulturowych. Gra powstała w oparciu o fakty historyczne Gminy Wojciechów oraz tradycje kulturowe związane z kowalstwem. Obecnie gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Dzięki niej młodzi ludzie zdobywają wiedzę o historii, tradycjach rzemieślniczych oraz średniowiecznych szlakach obszaru jaki zamieszkują. W przyszłości może to stanowić dla nich inspirację do aktywnego zaangażowania się w życie lokalne społeczności. Aktualnie gra jest udostępniana dla zwiedzających w Wojciechowskim Muzeum Regionalnym mieszczącym się na trzecim piętrze Wieży Ariańskiej oraz na stronie internetowej Wojciechowskiego Ośrodka Kultury.


Gra interaktywno-dydaktyczna "Wędrówka Śladami Przeszłości"


Impreza tematyczna zrealizowana w ramach Projektu miała charakter edukacyjny. Przybliżyła zarówno mieszkańcom obszaru Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” jak i turystom historię Wojciechowa oraz tradycje podregionu. Festyn na stałe wpisał się do kalendarza imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, co z pewnością wzbogaci ofertę kulturalną naszego subregionu. Ponadto impreza stanowi odpowiedź na potrzeby turystów, którzy chcą zdobyć wiedzę o regionie jaki odwiedzają.


Termin realizacji Projektu: 23 marzec 2012 - 30 czerwiec 2012



powrót

Filtruj:

X