Local Action Group final
Zielony Piercie
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Data: 27.04.2016

E-pocztówki

Zobacz galerie z: E-Pocztowka

Partnerzy

opublikowano: 2011-11-03 14:07:30

gp_r_2.jpg

 

LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

bursztynowy_szlak_greenways.jpg

LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina


LGD „Zielony Pierścień” jest partnerem lokalnym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Programie „Dom Kultury+”
 


ue2.jpg            3.jpg        logo_prow_m1.jpg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskieW niedzielę 22 marca zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny w Nałęczowie
opublikowano: 2015-03-05

 

Palmy, pisanki ręcznie malowane na wydmuszkach gęsich oraz na jajkach kurzych i drewnianych, wielkanocne stroiki, produkty zielarskie, miody, konfitury z jarzębiny, porcelana i ceramika z ręcznie malowanymi obiektami zabytkowymi z regionu, wyroby z wikliny papierowej, to tylko niektóre wyroby jakie będzie można kupić od lokalnych twórców na jedynym w roku Kiermaszu Wielkanocnym w Nałęczowie.

 

więcej
Zachęcamy do zgłaszania propozycji produktów lokalnych
opublikowano: 2012-06-11

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” kontynuuje działania promujące produkty lokalne z obszaru 11 gmin (Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, gmina Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn) objętych Lokalną Strategią Rozwoju.

Do 29 czerwca br. wszyscy zainteresowani zgodnie z Regulaminem przyznawania, używania i posługiwania się znakiem promocyjnym ‘Produkt Lokalny Zielonego Pierścienia’ mogą zgłaszać propozycje produktów lokalnych w jednej lub kilku z 6 kategorii: (1) sztuka/rękodzieło, (2) produkt spożywczy, (3) produkt usługowy, (4) zespół regionalny, (5) wydarzenie/impreza oraz (6) pamiątka turystyczna. Zgłaszać je mogą m.in. mieszkańcy z obszaru 11 gmin wyżej wymienionych, koła gospodyń wiejskich, przedsiębiorcy, rady sołeckie, organizacje pozarządowe, podmioty posiadające osobowość prawną oraz grupy nieformalne.

więcej
II Festiwal Produktu Lokalnego w Nałęczowie pomyślny dla wytwórców i radosny dla turystów. Czy będzie kolejna edycja?
opublikowano: 2011-08-01

Takie pytanie stawiali nam uczestnicy Imprezy na zakończenie. Znów Festiwal Produktu Lokalnego cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem  turystów i gości z całej Polski, mieszkańców gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” oraz dziennikarzy. Pogoda była dla nas łaskawa, chociaż deszczowy poranek nie zapowiadał pomyślnej aury. Każdy kto przyszedł mógł nie tylko degustować lokalne smakołyki i podziwiać rodzime rękodzieło, ale także spotkać się i porozmawiać z lokalnymi wytwórcami.

więcej
Święto dla lokalnych twórców i turystów czyli II Festiwal Produktu Lokalnego w Nałęczowie
opublikowano: 2011-07-25

Już tylko kilka dni dzieli nas od kolejnego Festiwalu. Zapraszamy turystów, którzy chcieliby poznać lokalne smaki i moc kulturowego dziedzictwa. Na was czekać będzie ponad 30 stoisk z lokalnymi produktami i wiele niespodzianek, w tym „parzybroda” dla wytrwałych …

 

więcej
Propozycje produktów lokalnych - bardzo dużo zgłoszeń, różnorodność produktów i oryginalność nazw
opublikowano: 2011-07-02

 

„Smaluch z boczkiem i cebulą”, „ warkocz dziewicy”, „ sprzungoj”, „pampuch z łacha” czy „sękate dzbany”  - to tylko niektóre nazwy zgłoszonych propozycji produktów lokalnych.

 

Wina z Winnicy "Rzeczyca" pod Kazimierzem Dolnym

więcej
Święto Produktu Lokalnego Zielonego Pierścienia
opublikowano: 2010-07-30

Pierwszy Festiwal Produktu Lokalnego, który odbył się w Nałęczowie 25 lipca br. był wielkim i uroczystym finałem pierwszej edycji przyznania Znaku Promocyjnego „Produkt Lokalny Zielonego Pierścienia” przez Kapitułę Znaku oraz Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”.

więcej
Pierwsze certyfikaty dla produktów lokalnych
opublikowano: 2010-07-11

Zakończyliśmy pierwszy etap przyznawania certyfikatów Znaku Promocyjnego „Produkt Lokalny Zielonego Pierścienia”. Przypomnijmy, że zgłoszono blisko 80 propozycji. Ze względów organizacyjnych i finansowych limitowani byliśmy liczbą co najwyżej 50 produktów. Planujemy już kolejną edycję certyfikowania produktów lokalnych. Wiele z tych, które nie znalazły się w „50” z pierwszej oceny, będą miały szanse otrzymać certyfikat w następnej edycji.

więcej
Posiedzenie Kapituły w sprawie wyboru produktów lokalnych
opublikowano: 2010-06-18

Informujemy, że w dniu 28 czerwca br. w Biurze LGD „Zielony Pierścień” od godz. 10.00 odbędzie się posiedzenie Kapituły Znaku Promocyjnego „Produkt Lokalny Zielonego Pierścienia”. Kapituła wskaże które ze zgłoszonych produktów mogą otrzymać status produktu lokalnego.

więcej
Długa lista zgłoszeń. Które z nich staną się produktami lokalnymi? Finał 25.07.2010 w Nałęczowie
opublikowano: 2010-06-04

Od 30 marca do końca maja br. można było zgłaszać propozycje produktów lokalnych z obszaru 11 gmin objętych działaniem Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” w odpowiedzi na ogłoszoną na naszej stronie internetowej kampanię promocyjną. Zasady zgłaszania produktów określa Regulamin przyznawania, używania i posługiwania się znakiem promocyjnym ‘Produkt Lokalny Zielonego Pierścienia’ przyjęty przez Zarząd LGD.

więcej
Polskie Radio Lublin patronem medianym "Festiwalu produktu lokalnego" w Nałęczowie
opublikowano: 2010-05-25
IdeaTV patronem medialnym "Festiwalu produktu lokalnego"
opublikowano: 2010-05-05

Filtruj:

X