LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska
LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina
LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska
LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina
„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie
Już tylko kilka dni dzieli nas od kolejnego Festiwalu. Zapraszamy turystów, którzy chcieliby poznać lokalne smaki i moc kulturowego dziedzictwa. Na was czekać będzie ponad 30 stoisk z lokalnymi produktami i wiele niespodzianek, w tym „parzybroda” dla wytrwałych …
31 lipca br. od godz. 14.00 na skwerze przy ul. Lipowej w Nałęczowie odbędzie się druga edycja Festiwalu Produktu Lokalnego, którego organizatorem jest Lokalna Grupa Działania (LGD) „Zielony Pierścień”. Celem Festiwalu jest promowanie lokalnej twórczości z wykorzystaniem lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego z obszaru 11 gmin z Lubelszczyzny (Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn) należących do LGD.
Występ Kapeli Nałęczowskiej podczas I Festiwalu Produktu Lokalnego
Podczas imprezy lokalni wytwórcy będą promować na ponad 30 stoiskach swoje wyroby rękodzielnicze, kulinarne oraz usługi. Na stoiskach będzie można degustować lub kupić lokalne potrawy oraz degustować wina z nadwiślańskich winnic. Twórcy rękodzieła będą prezentować i sprzedawać m.in. tradycyjne wyroby tkackie, wyroby z wikliny, wyroby hafciarskie i szydełkowe, wyroby ceramiczne, kwiaty z bibuły, sękate dzbany, bukiety, stroiki, drewniane rzeźby, plecionki ze słomy.
Ponadto w programie przewidziana jest prezentacja z udziałem publiczności m.in.: tkania na tradycyjnych warsztatach tkackich, przędzenia lnu, toczenia glinianych naczyń na kole garncarskim, tworzenia pamiątek z masy solnej, tradycyjnego ubijania masła z degustacją, technik malowania porcelany, rzeźbienia w drewnie na żywo, tworzenia bukietów oraz jazdy na nietypowych rowerach.
Najwytrwalsi uczestnicy będą mogli zdegustować „parzybrodę” - lokalny przysmak, który zostanie przygotowany podczas Festiwalu w wielkim kotle przez „Wojciechowskie Arianki” z Wojciechowa.
Na scenie swoją twórczość prezentować będą wyłącznie lokalni artyści, w tym m.in. Kapela Wojciechowska, Orkiestra Dęta z Kurowa, Zespół „Kalina” z Markuszowa oraz Zespół Biesiadny „Dwa Księżyce” z Kazimierza Dolnego.
Festiwal to także świetna okazja do spotkania z lokalnymi twórcami, którzy o swoich pasjach mówić będą na dużej scenie oraz przy swoich stoiskach.
LGD na swoim stoisku promować będzie „turystykę odkrywców” z wyprawą po skarb oraz projekt, który stworzy nowy produkt turystyczny - sieć pętli rowerowych o długości 500 km dostępną dla turystów od czerwca 2012 r.
Festiwal zakończy uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród przyznanym wytwórcom/producentom najciekawszych i najbardziej charakterystycznych dla obszaru LGD produktów lokalnych w sześciu kategoriach: (1) sztuka/rękodzieło, (2) produkt spożywczy, (3) produkt usługowy, (4) zespół regionalny, (5) wydarzenie/impreza oraz (6) pamiątka turystyczna.
Wizyty z ostatnich 30 dni: 4907
Wszystkie wizyty: 253841
Wszystkie odsłony: 3052039
Użytkownicy online: 5