Local Action Group final
Zielony Piercie
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Data: 27.04.2016

E-pocztówki

Zobacz galerie z: E-Pocztowka

Partnerzy

opublikowano: 2011-11-03 14:07:30

gp_r_2.jpg

 

LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

bursztynowy_szlak_greenways.jpg

LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina


LGD „Zielony Pierścień” jest partnerem lokalnym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Programie „Dom Kultury+”
 


Osiągnięcia

opublikowano: 2011-05-25 10:47:38

agroliga_2010.jpg

„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”

opublikowano: 2011-09-30 14:34:45

Projekt „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Reportaż o ofercie turystycznej na obszarze LGD "Zielony Pierścień". Już 12 marca (sobota) w Radio Lublin
opublikowano: 2016-03-07

 

Zapraszamy na kolejny reportaż poświęcony atrakcjom turystycznym w naszym regionie, które były wspierane finansowo z projektu „EUROszansa dla Lubelszczyzny …” w ramach Programu Szwajcarskiego. Tym razem prezentujemy kolejnych pięć miejsc.

 

więcej
Reportaż o turystyce i produktach lokalnych na obszarze LGD "Zielony Pierścień". W Radio Lublin - 5 marca, w najbliższą sobotę
opublikowano: 2016-03-01

W Radio Lublin usłyszycie, a tutaj zobaczycie bohaterów reportażu, którzy promują nasz region produkując i sprzedając produkty lokalne i tradycyjne. Oczywiście to nie są wszyscy lokalni producenci. W tej audycji musieliśmy ograniczyć się tylko do kilku. 

 

więcej
To film o ptasim raju. Szlaki ornitologiczne nad Wisłą, Wieprzem i wokół jeziora Duży Ług
opublikowano: 2016-02-27

Szybujące żurawie, czapla biała paradująca ze złowionym śniadaniem, rodzinny gwar w ptasich gniazdach – to tylko niektóre ujęcia z filmu przyrodniczego zachęcającego do amatorskiej obserwacji ptaków w dolinie Wisły, Wieprza i wokół jeziora Duży Ług.

 

więcej
Przedsiębiorczość na bazie produktów lokalnych i tradycyjnych rozwija się u nas modelowo. To nasz wniosek z konferencji w Krakowie
opublikowano: 2015-10-30

 

Przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” oraz Powiatu Puławskiego wzięli udział w konferencji poświęconej efektom projektów realizowanych i finansowanych w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

 

więcej
WWW.SMAKUJLUBELSKIE.EU - czyli pierwsze internetowe Centrum Produktu Lokalnego w Polsce
opublikowano: 2015-10-13

Produkty lokalne lub tradycyjne wytwarzane przez producentów z obszaru Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” można już kupić w sklepie internetowym prowadzonym przez Stowarzyszenie „Wojciechowskie Arianki”. W ofercie są także upominki na ludowo oraz organizacja imprez Folk Party.

 

więcej
Piknik w Kośminie nad Wieprzem
opublikowano: 2015-08-17

W sobotę, 8 sierpnia, odbyła się druga edycja Wakacyjnego Pikniku na przystani kajakowej w Kośminie nad Wieprzem. Dokładnie tego dnia przypadała 152 rocznica bitwy pod Żyrzynem, w której Powstańcy Styczniowi odnieśli zwycięstwo nad wojskami rosyjskimi oraz 126 rocznica urodzin (10 sierpnia w Kośminie) wybitnej polskiej pisarki, Zofii Kossak.

 

więcej
8 sierpnia (sobota) - Wakacyjny Piknik na przystani kajakowej w Kośminie nad Wieprzem
opublikowano: 2015-07-21

Imprezę rozpoczynamy od godz. 14.00. W programie m.in.: inscenizacja historyczna obozu Powstańców z 1863 r. w 152 rocznicę bitwy pod Żyrzynem w wykonaniu Grupy Edukacji Patriotycznej "Ćwieki" im. gen. Karola Ziemskiego z Nasutowa, występy zespołów lokalnych, urodzinowy tort w 126 rocznicę urodzin pisarki Zofii Kossak (w Kośminie :-)). Na piknik wstęp wolny.

 

więcej
1 i 2 sierpnia Kraina Rowerowa zaprasza na Rajd w poszukiwaniu lokalnych produktów
opublikowano: 2015-07-11

Unikatowa w Polsce impreza dla rowerzystów, której tematem jest poznawanie produktów lokalnych i tradycyjnych. Rajd jest bezpłatny a zapisy przyjmujemy tylko do 29 lipca br. To świetna oferta turystyczna na aktywne spędzenie wolnego czasu podczas pierwszego sierpniowego week-endu.

 

więcej
Wakacje rozpoczęliśmy na rowerze
opublikowano: 2015-07-10

Pan Piotr z Biłgoraja (z zawodu nauczyciel - anglista) stał się prawdziwym bohaterem zorganizowanej przez nas w dniach od 2 do 5 lipca Wakacyjnej Inwazji Rowerzystów. Przez 4 dni bawił na rowerze w Krainie Rowerowej. Był na wszystkich imprezach. W sumie pokonał na swoim składaku (tak!!!), mimo takich upałów, ponad 230 km!!! Nie ominęła go za to nagroda w postaci produktów lokalnych z Krainy Rowerowej.

 

więcej
Informacja o rozstrzygnięciu przetargu nieograniczonego na budowę kempingu jednogwiazdkowego w miejscowości Kośmin nad Wieprzem
opublikowano: 2015-06-18

Zamawiający, Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień", informuje o rozstrzygnięciu przetargu nieograniczonego na budowę kempingu jednogwiazdkowego w miejscowości Kośmin nad Wieprzem (ogłoszenie w BZP nr: 122494-2015).

więcej
Od 2 do 5 lipca w Krainie Rowerowej - Wakacyjna Inwazja Rowerzystów
opublikowano: 2015-06-15

 

Wakacje w Krainie Rowerowej rozpocznie 4-dniowa impreza dla rowerzystów organizowana przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”. Impreza adresowana jest do każdego rowerzysty, bez względu na wiek.

 

więcej

Filtruj:

X