LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska
LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina
LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska
LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina
„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie
Unikatowa w Polsce impreza dla rowerzystów, której tematem jest poznawanie produktów lokalnych i tradycyjnych. Rajd jest bezpłatny a zapisy przyjmujemy tylko do 29 lipca br. To świetna oferta turystyczna na aktywne spędzenie wolnego czasu podczas pierwszego sierpniowego week-endu.
W ub.r. na szlakach Krainy Rowerowej impreza miała premierę a rowerzyści byli pod wrażeniem. Przybyło ich ponad 100 z sześciu województw. Nawet cykliści z Lubelszczyzny byli zaskoczeni tak interesującymi atrakcjami w swoim regionie i to blisko Lublina.
W tym roku w sierpniu organizujemy trzecią już edycję „Rajdu po produkt lokalny”. Wybraliśmy 20 miejsc przy szlakach Krainy Rowerowej gdzie będzie można zatrzymać się, pogawędzić z twórcami, degustować i kupić spożywcze produkty lokalne albo rękodzieło. Jeśli rowerzyści odwiedzą co najmniej 3 takie miejsca, będą mogli wziąć udział w losowaniu specjalnych upominków – zestawów z produktami lokalnymi i tradycyjnymi.
Na zakończenie Rajdu wszyscy uczestnicy spotykają się na pikniku w Karmanowicach w „Agrokwaterze przy Wąwozie” przy wspólnym posiłku. Otrzymają pamiątkowe certyfikaty, mapy i przewodniki po Krainie Rowerowej, a szczęśliwcy wylosują upominki. W puli do losowania znajdą się m.in.: przetwory malinowe, przetwory z płatków i owoców róży, przetwory z pigwowca, rękodzieło z papieru, chodniczki pasiaki tkane na tradycyjnych warsztatach i zestawy z suszonymi ziołami.
W tegorocznym sierpniowym Rajdzie jest jeszcze więcej rekomendowanych miejsc do odwiedzenia. Wszystkich nie da się objechać rowerem w ciągu dwu dni. Nawet uczestnicy z poprzednich edycji rejdu będą mieli co zwiedzać i poznawać.
Na rowerzystów czekają z rodzimymi wyrobami z Krainy Rowerowej restauracje, pensjonaty i agrokwatery, izby tradycji, miniskansen, izby produktów lokalnych, a nawet stacja badawcza ekologii, klimatu i dziedzictwa kulturowego subregionu. W jednym z punktów będzie urządzone specjalnie dla rowerzystów retro-atelier w stylu z epoki przełomu XIX i XX w. Rajd zapowiada się naprawdę ciekawie. Wszystkie rekomendowane obiekty do odwiedzenia opisane są w załączniku do regulaminu imprezy.
Aby wziąć udział w rajdzie wystarczy zgłosić swój udział do 29 lipca br. mailem na info@krainarowerowa.plPierwszego dnia Rajdu, tj. 1 sierpnia, podczas odprawy na rozpoczęcie imprezy w Końskowoli w Gminnym Ośrodku Kultury każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z zaznaczonymi obiektami do odwiedzenia. Na mapie będzie także miejsce na pieczątki. Rowerzysta otrzyma stempel w obiekcie, do którego dotrze.
Do pobrania:
MIEJSCA REKOMENDOWANE DO ODWIEDZENIA
FORMULARZ ZGŁOSZENIA (wersja PDF)
FORMULARZ ZGŁOSZENIA (wersja edytowalna)
Organizatorem Rajdu jest Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”.
Impreza jest współfinansowana przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Wizyty z ostatnich 30 dni: 4907
Wszystkie wizyty: 253841
Wszystkie odsłony: 3051993
Użytkownicy online: 8