Local Action Group final
Zielony Piercie
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Data: 27.04.2016

E-pocztówki

Zobacz galerie z: E-Pocztowka

Partnerzy

opublikowano: 2011-11-03 14:07:30

gp_r_2.jpg

 

LGD Zielony Pierścień jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

bursztynowy_szlak_greenways.jpg

LGD „Zielony Pierścień” jest koordynatorem lokalnym Bursztynowego Szlaku na odcinku
od Janowca do Dęblina


LGD „Zielony Pierścień” jest partnerem lokalnym Nałęczowskiego Ośrodka Kultury w Programie „Dom Kultury+”
 


Osiągnięcia

opublikowano: 2011-05-25 10:47:38

agroliga_2010.jpg

„LGD ‘ZP’ w konkursie AgroLiga 2010 zdobyła tytuł Mistrza Rejonowego w kategorii firma”

ue2.jpg            3.jpg        logo_prow_m1.jpg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie



Jak tworzyć Questy (wyprawy dla odkrywców) - zapraszamy na warsztaty do Gołębia
opublikowano: 2011-01-09 13:13:47

Serdecznie zapraszamy na nieodpłatne dwudniowe szkolenie połączone z warsztatami pn. „Questing – odkrywanie dziedzictwa miejsca. Warsztaty edukacji regionalnej metodą questing”, które odbędzie się w dniach 26-27 stycznia 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gołębiu (gm. Puławy).

 

Questing (z ang. poszukiwanie) to inaczej turystyka z zagadkami. Polega na tym, że turysta dostaje mapę i opis questu czyli napisane prozą albo najlepiej wierszem zadanie do wykonania. Wędruje zgodnie z instrukcjami rozwiązując zagadki i łamigłówki. Dzięki temu poznaje obszar po którym się porusza – jego walory przyrodnicze, historię oraz dziedzictwo kulturowe. Na końcu szlaku organizator questu przygotowuje dla turysty skarb – przeważnie skrzyneczkę z pieczątką poświadczającą, że rozwiązał quest.

 

Ta forma turystyki świetnie rozwija się od 15 lat w USA. Efektem questu ma być przybliżenie lokalnej społeczności i turystom m.in. bogactwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego danego regionu.

 

Chcielibyśmy, aby w naszym subregionie w ciągu najbliższego roku powstało wiele questów, które będą dodatkową atrakcją turystyczną – produktem turystycznym dla gości wypoczywających w naszym subregionie.

 

Questing ma także swoje walory społeczne – aktywizuje społeczności lokalne poprzez samo przygotowanie Questu oraz sprawowanie nad nim opieki, udoskonalaniem go i promowaniem. W te działania mogą angażować się np. organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz uczniowie z nauczycielami z lokalnych szkół.

 

Organizowane warsztaty pozwolą uczestnikom nabyć praktycznych umiejętności tworzenia Questów (w tym przypadku efektem warsztatów będzie wspólne opracowanie jednego Questu o miejscowości Gołąb) oraz utworzyć sieć współpracy w naszym subregionie, która będzie promować tego typu formę turystyki.

 

Z uwagi na to, że grupa szkoleniowa liczyć może maksymalnie 25 osób, uprzejmie prosimy o zgłoszenie uczestników szkolenia w terminie do 24.01.2011 r. do godz. 14.00 telefonicznie: 81 50160140 lub 81 50 16141 albo mailem: lgd@zielonypierscien.pl.

 

Osoby do kontaktu: Aneta Sosik-Kierszniewska – Koordynator Projektów, tel./fax (81) 50 16140 oraz Zbigniew Pacholik – Kierownik Biura, tel. (81) 50 16141, w godz. 7.30 – 15.30.
program_szkolenia_questing_Golab_1.doc

powrót

Filtruj:

X